Karın germe ameliyatı hakkında merak ettikleriniz

karın germe, karın germe ameliyatı

Vücudumuz en değerli ve gerçek anlamda tek hazinemiz. Ruhumuzla birlikte elbette!

Bugün size karın germe ameliyatından söz etmek istiyorum. Hazır yaz mevsimi gelirken özellikle doğum yapmış ya da aşırı aşırı kilo alıp vermiş kişilerin çokça sorduğu bu işleme yakından bakalım.

Karın bölgesi estetiği sosyal hayatımızda bizi motive ediyor ve hatta düz bir karın sağlığın göstergesi olarak ele alınıyor. Bu nedenle kilo, özellikle eğitimli kişiler için ciddi mutsuzluk kaynağı.

Karın germe ameliyatı öncesinde neden karın bölgesindeki yağları vermekte bu kadar zorlandığımıza bir bakalım.

İŞLENMİŞ GIDALAR GÖBEK DÜŞMANI

İşlenmiş gıdaların çokça tüketilmesi yağlanmanın en büyük nedenlerinden. İşlenmiş gıdaların yol açtığı enflamasyon yağa neden olur. Ve yaptığınız spora rağmen bu yağları vermekte zorlanırsınız.

Yine tükettiğiniz gıdaların yanında az spor ya da egzersiz yapmak yağlanma konusunda sıkıntı yaşamanıza neden olur. Belirtmek de fayda var, sürekli spor yapmanın yanında güçlü egzersizler yaparsanız karın bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Ayrıca günümüz insanının yaşadığı stres de salgılanan ya da salgılanmayan hormonlara neden oluyor. Bu hormonların dengesi kilo alımını tetikliyor. Araştırmalar ayrıca az uykunun da kilo alımında etkili olduğunu ifade ediyor.

Bu ve benzeri nedenler karın bölgesindeki kilo alımının temel sebepleri arasında yer alıyor.

ÇOKLU DOĞUMLAR, HIZLI KİLO ALIP VERMELER SARKMA SEBEBİ

Karın bölgesi özellikle kadınlarda hamilelik dönemi ve sonrasında kilo alıp vermelerle deforme olan bölgelerden birisidir. Karın cildi, doğumla gevşer, çatlar ve karnın bombeleşir. Beyler de ise özensiz beslenme ve hareketsizlik bu bölgede genişlemeye neden olur.

Karın germe ameliyatları tam karın germe ve mini karın germe ameliyatı olarak ikiye ayrılır. Bu ameliyatta hastanın ihtiyacına göre karın duvarı onarımı da yapılabilir.

Ben gerekli hallerde karın germe ameliyatlarında liposuction (yağ alma) işlemini de ekliyorum. Bel ve üst karın yağlanması olan hastalar için liposuction işlemi faydalı oluyor. Ameliyat yaklaşık olarak 1-2 saat arasında sürüyor. Genel anestezi altında yapılıyor.

KARIN GERME AMELİYATININ ARDINDAN NELER YAŞANIR?

– Ameliyat sonrasında karın korsesi giydirilir.

– 1 hafta sonra hastalar günlük yaşantılarına dönebilirler.

– Operasyonun ardından hasta 3-4 saat sonra beslenir ve ayağa kalkabilir.

– İlk günler dikişlere yük binmemesi için öne eğik yürümeleri gerekir.

– Ameliyattan sonraki gece yan yatabilirler.

– 3 hafta sonra karın hareketleri dışında spora başlanılabilir.

– Altı hafta sonra ise tüm spor aktiviteleri serbesttir.

Geçmiş olsun!

Kaynak: Posta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir